Özer Matlı’dan Borsamıza ziyaret

????????????????????????????????????

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Matlı Yem Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Burdur Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Kendisini, Burdur Ticaret Borsası’nda ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Borsa Başkanı Gündüzalp, “Değerli Başkanımızın diğer illerde olduğu gibi Burdur’da da yatırımı bulunmaktadır. Gerek ilimize sağladığı istihdam açısından, gerekse ekonomiye katkısı açısından kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bursa Ticaret Borsası Başkanı ve aynı zamanda Matlı Yem Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Borsa Meclis Üyesi Arif Çakır, Köy-Koop Başkanı Osman Bütüner, Başkan Yardımcısı Hulusi Özbakan’a hazır bulundu.

Ziyaretten dolayı Bursa Ticaret Borsası Başkanı Matlı’ya teşekkür eden Başkan Gündüzalp, “Bölgemizin kalkınmasını hızlandırmak ve içerisinde bulunduğu potansiyelini harekete geçirmek için gerek bölgemizdeki, gerekse diğer bölgelerimizdeki oda-borsalarımız, ortak projeler belirleyip o bölgedeki güç birliğini arttırmalıdır. Bunun en güzel örneğini de Sayın Başkanımız sergiledi. Kendisi, Bursa Ticaret Borsası Başkanlığının yarı sıra, aynı zamanda yem sektöründe faaliyet gösteren önemli kuruluşlarının yöneticisidir. İlimizde yem fabrikası bulunup, gerek istihdam açısından, gerekse ilimiz ve ülke ekonomisine katsısı açısından kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyonun arttırılması gerektiğinin altını çizen Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı ise “Bizlerin, şehrin dinamikleriyle birlikte hareket etmesi lazım. Belediyeler, odalar, borsalar, STK’lar, dernekler ve siyasilerle şehrin ortak sorunlarını belirleyerek, çözümü için birliktelik sağlamalıyız.  Ancak bu şekilde bulunduğumuz yerden daha iyi bir noktaya gelebiliriz. Burdur gerek tarım, gerekse hayvancılık açısından potansiyeli yüksek bir il. O nedenle elinde, bulundurduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmelidir. Bunun içinse az önce belirttiğim gibi şehrin dinamikleri ile bir ve beraber olmalı, göller, güller ve sütler diyarı Burdur’u bir adım daha ileriye taşımalıdır” şeklinde konuştu.

18/07/2019 Burdur Ticaret Borsası Basın Danışmanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir