Kooperatifçiliğin temelinde dayanışma, topluma ve insana hizmet vardır

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanımız Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Gündüzalp, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü, ‘Atatürk’ün kanaatim odur ki, muhakkak surette birleşmede kuvvet vardır. Kooperatif yapmak, maddi ve manevi kuvvetleri, zeka ve maharetleri birleştirmektir’ sözünden de anlaşılacağı üzere, ilimizde, ülkemizde kooperatifçilik hareketine gönül vermiş, ülkemiz ve milletimize hizmet yolunda durmaksızın çalışan tüm üreticilerimizin günüdür.

Sosyal bir oluşum olan kooperatifçilik, ilk kez 21 Aralık 1844 yılında İngiltere’de kurulmuştur. Bu sebeple tüm dünyada 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü olarak kutlanmaktadır. Kooperatifçilik, birbirlerine meslek, sanat, toplumsal çıkar bağları olan grupların, kendi aralarında kurdukları demokratik işletme kuruluşlarıdır. Buradaki temel amaç kar değil, verimli çalışmak, ortak ihtiyaçları karşılamak, emek ve ürünleri değerlendirmektir.

Sosyal sorumluluk ilkesi ile çalışan, temelinde dayanışma, topluma ve insana hizmet olan kooperatiflerimiz, bireylerin ve toplumun ekonomik ve sosyal kalkınması açısından da büyük önem taşımaktadır. Bu günün birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirip, toplumumuzun ekonomik ve sosyal kalkınmasına vesile olmasını temenni eder, başta kıymetli üreticilerimiz olmak üzere, tüm kooperatifçilik camiamızın, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü’nü kutlar, hepinize sağlıklı ve bereketli günler dilerim.”

20/12/2018 Burdur Ticaret Borsası Basın Danışmanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir