Basın Bülteni

28
Burdur Ticaret Borsası 2018 yılı Eylül-Aralık Basın Bülteni ektedir.
28
Burdur Ticaret Borsası 2018 Nisan-Ağustos ayları Basın Bülteni Ektedir.
06
Burdur Ticaret Borsası 2017 Ağustos ayı Basın Bülteni ektedir.
02
Burdur Ticaret Borsası Temmuz 2017 Basın Bülteni ektedir.
10
Burdur Ticaret Borsası Haziran 2017 Basın Bülteni ektedir.
09
Burdur Ticaret Borsası'nın Mayıs 2017 basın bülteni ektedir.
03
Burdur Ticaret Borsası Nisan ayı basın bülteni ektedir.
27
Başar’dan öğrencilere konferans
Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz Başar, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Mücahit Kılınç’ın daveti üzerine, C...

[Devamını oku...]

17
Kadınlar gönüllerince eğlendi
Burdur Çiçekçilik tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Borsa Düğün Salonunda, Kadınlar Matinesi düzenlendi. Ücretsiz olarak düzenlenen ...

[Devamını oku...]

16
Yıl-Maz Et pazar ağını genişletiyor
Burdur’un hayvancılık sektöründeki öncü tesisi olan Yıl-Maz et Gıda Nak. İnş. Taah. Yapı Mal. San. ve Tic Ltd. Şti. kapasitesini her geçen gün attırar...

[Devamını oku...]

16
Başar’dan Vali Yılmaz’a ziyaret
Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, Meclis Üyesi Erol İl’den ile birlikte Burdur Valisi Şerif Yılmaz’a nezaket ziyaretin...

[Devamını oku...]

16
Defterdar Ayyıldız’dan Borsamıza ziyaret
Burdur Defterdarı Sedat Ayyıldız ve birim müdürleri, 28. Vergi Haftası münasebetiyle Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yıl...

[Devamını oku...]

16
BTB Akreditasyon Belgesini yeniledi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde düzenlenen 12. Dönem Oda/Borsa Akreditasyonu Sertifika T...

[Devamını oku...]

16
TOBB Akreditasyon Kurulu toplandı
Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz Başar’ın üyesi olduğu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akreditasyo...

[Devamını oku...]

16
Akdeniz Bölge Toplantısı TOBB’da gerçekleşti
Akdeniz Bölgesi İstişare Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde TOBB İkiz Kuleler’d...

[Devamını oku...]

16
Borsamızın 2016 yılı işlem hacmi 706 milyon TL
Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz Başar, şeffaf yönetim anlayışı çerçevesinde, Burdur Ticaret Borsası’nın 201...

[Devamını oku...]

25
Isparta’da tarım fuarı açıldı

  Isparta'da, Isparta Ticaret Borsası'nın koordinesinde 12 yıldır düzenlenen Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı. 27 Kasım Pazar gününe kadar açık kalacak Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı bu yıl ilk kez Gökkubbe Fuar Merkezi'nde yapılıyor. Fuarın dış mekanda fuarın vazgeçilmezleri arasında yer alan traktör ve tarım aletleri sergileniyor. 

[Devamını oku...]

16
Biyogübre ile toprak ve su kirliliği önlenecek

  Burdur Ticaret Borsası (BTB), Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ile ortaklaşa proje düzenledi.  Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) desteklediği proje çerçevesinde, tarımı yakından ilgilendiren “Çevreyle Dost Mikroalgal Biyogübre Üretimi” yapılacak. Proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Füsun Akgül, projenin genel hatlarını, Burdur Ticaret Borsası Meclis Toplantısında, Meclis Üyeleri ile paylaştı. 

[Devamını oku...]

14
BTB ve BUTSO’dan öğrencilere giyim yardımı

 

Burdur Ticaret Borsası (BTB) ve Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) eğitime destek çalışmaları kapsamında, Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile il genelindeki okullara dağıtılmak üzere 1200 çift ayakkabı ve 1200 adet eşofman olmak üzere toplamda 2400 adet giyim yardımı yaptı. Ayakkabı ve eşofmanlar, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz Başar ve Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sedat Öz tarafından Bilim ve Sanat Merkezinde düzenlenen törenle okul müdürlerine teslim edildi.

[Devamını oku...]

08
Sektör temsilcileri sorunları Bakan’a anlattı

  Vali Şerif Yılmaz, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek ve Sektör Temsilcileriyle birlikte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e ziyarette bulundu.Vali Şerif Yılmaz, sektör temsilcileri ile birlikte kendilerini kabul ederek Burdur'un Tarım ve Hayvancılıkla ilgili taleplerini birinci ağızdan dinledikleri ve kendilerine böyle bir fırsatı verdikleri için Bakan Çelik'e Burdurlular adına teşekkür etti.

[Devamını oku...]

12
Başar: Şeker Fabrikasını birlikte işletelim!

  Burdur tarım ve hayvancılığının gelişmesi, kalkınması için önemli konuların dile getirilip, görüş alış verişinde bulunulduğu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulunan Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, Alpullu Şeker Fabrikası’nın Kırklareli’ye verildiği gibi Burdur Şeker Fabrikası’nın da Burdurlulara verilmesini talep etti. 

[Devamını oku...]

29
Kalite yüksek verim düşük

  Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz Başar, başlayan hububat alım sezonun dünü ve bugünü hakkında değerlendirmelerde bulunarak, bu yılki ürünlerde kalitenin yüksek, verimin ise düşük olduğunu dile getirdi. Ürünlerin kaliteli olduğunu ifade eden Başar, dış görünüşle ilgili yanıltıcı durumların olduğunu savundu.

[Devamını oku...]

31
BURTRAK arazisi Hayvancılık Kompleksi olmalı

  BURTRAK Arazisinin 49 yıllığına kiraya verilmesini onaylayan TBMM Kararının ardından kolları sıvayan Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz Başar ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Kamil Özcan, Teke Yöresine yakışır dev bir hayvancılık kompleksi yapmak için kamuoyuna çağrıda bulundular.

[Devamını oku...]

09
‘Söğüt Domatesi’ marka olmak istiyor

  Burdur’un Çavdır ilçesine bağlı Söğüt beldesinde, günlük yaklaşık olarak 500 ton domates üretiliyor. Hayvancılığın giderek bittiği, seracılığın yaygınlaştığı belde de üreteciler, kooperatifleşmek ve raf ömrü 10 güne çıkan Söğüt domatesinin markalaşmamasından dolayı muzdaripler. Burdur Ticaret Borsası üyesi S.S. Söğüt Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Başkanı Mehmet Demirbaş, İstanbul ve Ankara gibi illerde büyük rağbet gören Söğüt Domatesinin, biran evvel marka olması için Vali, Milletvekilleri ve meslek odaları temsilcilerinden destek beklediklerin söyledi. 

[Devamını oku...]

21
BTB iftar geleneğini sürdürüyor

  Burdur Ticaret Borsası (BTB), geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da üyelerine iftar yemeği vermeyi sürdürüyor. Son olarak Yeşilova ilçesinde verilen iftar yemeğinde konuşan Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz Başar, “Birlik ve beraberliğin yanı sıra paylaşmanın öneminin daha fazla hissedildiği bugünlerde, organize edilen bu iftar çadırının bu akşamki ev sahipliğini yapıyor olmaktan çok mutluyuz” dedi.

[Devamını oku...]

09
Borsa gıda yardımını sürdürüyor

  Burdur Ticaret Borsası (BTB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)un katkılarıyla geleneksel hale getirdiği Ramazan yardımlarını, bu yıl da ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Burdur Ticaret Borsası yönetimi, yardım paketleri için çeşitli firmalardan aldığı teklif sonucunda, kaliteli ve fiyatı uygun olan ürünleri tespit ederek, içerisinde temel gıdalar olan çay, un, zeytin, fasulye, nohut, pirinç, makarna, şeker, sıvı yağ vs. bulunan toplam bin 100 gıda paketi hazırlandı. 

[Devamını oku...]

26
BTB’de ‘Paydaş Görüş Toplama Çalıştayı’ düzenlendi

  Burdur Ticaret Borası (BTB), iş dünyasının gelişme ve büyümesine yardımcı olmak, yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde en yüksek kalitede temsil, hizmet ve destek sağlamak için odalar/borsalar ağının bir parçası olarak, 2017/2020 yıllarını kapsayacak 4 yıllık Stratejik Plan çalışması başlattı. Bu çalışmalar kapsamında ilk olarak, Borsa Meclis Salonu’nda, sivil toplum örgüt ve kamu kurumlarının temsilcilerinin katıldığı “Paydaş Görüş Toplama Çalıştayı” düzenlendi. 

[Devamını oku...]

06
Anason destek bekliyor

  Burdur’da, özellikle Çavdır ve Yeşilova ilçelerinde yaygın olarak yetişen anason, fiyatıyla üreticisini tatmin etmemeye başladı. Uzun yıllardır Çavdır’da anason yetiştiriciliği ve ticareti ile uğraşan İbrahim Avcı ve Ali Dönmez, anason’un giderek hem iç pazarda hem de dış pazarda değer kaybettiğini söyledi. Buna ek olarak alkol sanayisindeki fiyatlarında son yıllarda yükseldiğini ve buna bağlı olarak anason’un çok fazla talep görmediğini aktaran üreticiler, anason üreticisinin ve ihracatın desteklenmesini istediler. 

[Devamını oku...]

06
Teke Yöresine yakışan Fuar

  Teke Yöresi’nin Başkenti, Tarım ve Hayvancılık şehri Burdur,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i ağırladı. Burdur’da bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Teke Yöresi Canlı Hayvan, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı”nın açılışına katılmak üzere Burdur’a gelen Bakan Çelik, çiftçilere yeni müjdeler verdi.

[Devamını oku...]

06
Haşhaş ihracatı başladı

  Yaklaşık 4 aydır çeşitli sebeplerden dolayı yapılamayan haşhaş tohumu ihracatının yeniden başlaması, sektöre hareketlilik getirdi. Burdur’da haşhaş ve çörekotu tohumu alım, satımı yapan Borsamız üyesi Bünyamin Pınarbaşı, Hindistan’a yeniden ihracatın başlamaya başlaması ile birlikte  alım – satımların hızlandığını belirtti.

[Devamını oku...]

21
BAKA Genç Girişimcileri bilgilendirdi

  Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Burdur Koordinatörü Mehmet Candan ve BAKA Program Yönetim Birim Başkanı Bayram Altuntaş, talep üzerine Burdur İl Genç Girişimciler Kurulu Üyelerini “Mali Destek, Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Desteği” konularında bilgilendirdi ve proje hazırlama eğitimi verdi. 

[Devamını oku...]

18
BTB personeli eğitimlerini tamamladı

  Burdur Ticaret Borsası personeli, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da eğitimlerini tamamladı. Bir önceki eğitimde ‘Nefes terapisi ve zihin açma egzersizleri-Fikir üretme teknikleri” konularında eğitim alan Borsa personeli son olarak “Kurumsal davranış adabı ve iletişim berecisi-Aile ilişkilerinde etkin iletişim” konularında Proman Danışmanlık Yönetici Koçu Dr. Gözdegül Başer ve Eda Şahal tarafından eğitim aldılar.

[Devamını oku...]

06
Genç Girişimciler toplandı

  Burdur Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri, Bumin Oktay Başkanlığında ilk toplantılarını, Burdur Ticaret Borsası’nda gerçekleştirdiler. Toplantıda, 2016 yılı faaliyet konuları ele alınırken bir sonraki toplantı tarihi ve saati de belirlendi.

[Devamını oku...]

21
BTB’de Stratejik Planlama eğitimi

  Burdur Ticaret Borsası (BTB) personeli, yılsonunda yenilecek olan Akreditasyon Belgesi öncesinde, “Akreditasyon ve Stratejik Planlama” konularında eğitim aldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Stratejik Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Danışmanı Dr. Türkay Kısa tarafından verilen eğitimde, akreditasyon yenileme sürecinde yapılması gereken çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. 

 

[Devamını oku...]

17
Hisarcıklıoğlu’ndan Borsa’ya ziyaret

  Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Ticaret Borsası ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklaşa düzenlediği “2014 Yılı Geleneksel Vergi Ödül Töreni''nin ardından Burdur Ticaret Borsası’nı ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Borsa yöneticilerine çağrıda bulunarak, “Üniversitenizin kıymetini bilin. Sizden ricam, Üniversitesi ile işbirliği içerisinde olun. Bizler işadamı olarak her yapılanı görme imkanımız yok. Biz işi biliriz, onlar farklı şey bilir. İki tecrübeyi birleştirirsek, o zaman bizi kimse tutamaz” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Burdur Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen vergi ödül töreninin ardından, Vali Hasan Kürklü ile birlikte Burdur Ticaret Borsasını ziyaret etti. Vali Kürklü ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu burada Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, Meclis Başkanı Hikmet Çangır,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Yalçın Mecikoğlu, Genç Girişimciler Başkanı Bumin Oktay,  Borsa Yönetim ve Meclis üyeler ile Borsa üyeleri karşıladı.


[Devamını oku...]