Burdur Ticaret Borsası Akredite Borsadır.

Borsamızdan 1000 aileye Ramazan Çeki

Burdur Ticaret Borsası (BTB), her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak, gıda yardımında bulunmaya devam ediyor. Bu yıl farklı bir uygulamaya imza attıklarını aktaran BTB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “İçinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle zor bir dönemden geçen esnafımıza sahip çıkmak, onlara destek amacıyla bin aileye ulaştırılmak üzere 100’er liralık Ramazan Çeki hazırladık. Çeklerin üzerine, il merkezi ve ilçelerimizdeki 23 yerel işletmemizin ismini yazdık. Vatandaşlarımız bu çeklerle birlikte işletmelerimizden alışverişini yapabilecekler” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)un katkılarıyla, sosyal yardım faaliyetlerini bu yıl da devam ettirerek, ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olduklarını aktaran Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “Yardımlaşma ve dayanışma duygusunu her zamankinden daha fazla hissettiğimiz bu mübarek ayda, ihtiyaç sahibi ailelerimize kısmen de olsa katkıda bulunmak, bizleri mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.

Geçen yıllardan farklı olarak gıda paketi hazırlamak yerine 1000 adet 100’er liralık Ramazan Çeki hazırladıklarının altını çizen Gündüzalp, “2020 yılı başından itibaren koronavirüs ile mücadele içerisindeyiz. 1 yıldır devan eden bu virüs nedeniyle çoğu esnafımız dükkanını açamıyor, kapalı olan dükkanlar nedeniyle çalışanlarımız işine gidemiyor, çoğu zaman esnafımızda siftah bile yapamadan dükkanını kapatıyor. Bizde bu nedenle yerel işletmelerimize destek olmak için Ramazan Çeki hazırladık” ifadelerini kullandı.

Hazırlanan Ramazan Çeklerinin, zincir marketler hariç il merkezi ve ilçeler olmak toplam 23 işletmede geçerli olacağını belirten Gündüzalp, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Soğuk damgalı ve mühürlü olan çeklerimizin arkasında, 11 ilçemizdeki işletmenin ismi yazıyor. Vatandaşlarımız,  meclis üyelerimizden aldıkları çeklerle tekel, kozmetik ve temizlik ürünleri haricinde o işletmelere giderek gıda alışverişi yapabilecekler. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayının tüm İslam âlemine sağlık, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyor,  tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.”

28/04/2021 Burdur Ticaret Borsası Basın Bürosu

Read More

BTB Başkanı Gündüzalp: Amacımız bölgemizdeki rekolteyi artırmak!

Burdur Ticaret Borsası (BTB) öncülüğünde hayata geçirilmesi planlanan Elektronik Satış Salonuyla ilgili olarak, il merkezinde hububat ticareti yapan tüccarlar ile düzenlenen toplantının ardından, bu kez de ilçe ziraat odası başkanları ile bir araya gelindi. Projenin amacı ve yararları hakkında ziraat odası başkanlarına bilgi veren Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Borsa’nın asli görevinin alıcı ve satıcıyı buluşturmak olduğunu söyledi.

Burdur Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda yapılan istişare toplantısına Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Meclis Başkan Yardımcısı Nihat Eren, Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Kahraman Arlı, Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Boz, Meclis Üyesi Süleyman Candan ve ziraat odası başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Burdur Ticaret Borsası Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, “Ticaret Borsalarının asli görevlerinden bir tanesi alıcı ve satıyı bir araya getirmektir. Üreticimizin, tüccarımızın ve sizlerin desteği ile büyük bir eksiklik olarak gördüğümüz satış salonu projesini en kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz.  Kurulacak olan satış salonu ile birlikte öncelikli hedefimiz üretimi arttırarak, ürün kalitesini oluşturmak olacak” dedi.

Üreticiyi ilgilendiren bu tür projelerde ortak akla önem verdiklerinin altını çizen Gündüzalp, “Bizler hem üretici kesiminin hem de işin içerisinde olan kuruluşlarımızın yani sizlerin desteğini alarak bir şeyler yapmak istiyoruz. Borsa’nın kurulduğu yıllarda satış salonu olsaydı da, şuanda nasıl daha bu sistemi genişletebilirizin muhasebesini yapsaydık. Hazırlanan fizibilite raporuyla, Burdur’da böyle bir projenin yapılabileceği ortaya çıktı. Sizlerin görüşleri de bizim için önemli” şeklinde konuştu.

Burdur ile ilgili yapılacak olan her projede, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Gündüzalp, “İstişare toplantılarımızı ilçelerimize giderek, oradaki üreticilerimizle buluşarak devam ettireceğiz. Çünkü üreticimizin görüşleri, projeye bakışları bizler için önemli. Daha öncede söylediğim gibi satış salonu, ilimizdeki hububat, yağlı tohumlar ve aromatik bitkilerdeki rekolteyi arttıracak, bölgemizin ticari hayatına büyük katkılar sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

21/04/2021 Burdur Ticaret Borsası Basın Danışmanlığı

Read More