Burdur Ticaret Borsası Akredite Borsadır.

Category: Haberler

Borsamızdan ve güncel haberler

BTB Başkanı Gündüzalp: Her damla suyun kıymetini bilelim!

Türkiye genelinde, iklim değişikliğinden kaynaklı bahar yağışlarının görülmemesi nedeniyle özellikle bölgemizin de içinde bulunduğu Orta Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanan şiddetli kuraklığın, hububat hasadını doğrudan tehdidini yerinde gözlemleyen Burdur Ticaret Borsası (BTB) Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “Ülkemiz, son 40 yılda görülmemiş bir kuraklıkla karşı karşıya. Kuraklık tehdidi, çiftçimizi vuracağı gibi ülke hububat/tahıl rekoltesini, yem fiyatlarını ve özellikle saman teminini de derinden etkileyecek” dedi.

Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, Nisan ayında ve Mayıs başlarında beklenen yağışların olmaması nedeniyle Burdur’daki çoğu arazide, buğday ve arpaların başak vermeden kuruduğunu belirterek, “Gittiğimiz tüm köylerde ekinler boy vermeden kurumaya başlamış. Geçen yıl 200 balya alınan bir tarlada, şuanda başaklı 35 balya alınmış. Yeterli kar ve yağmur yağışının olmayışı sebebiyle, yeraltı ve yerüstü sularımız da giderek azalmakta. Bu durum, yeterli gıda güvencesi ve güvenliğinin önemini her geçen gün artırıyor. Musluklarımızdan akan her damla suyun kıymetini iyi bilelim” şeklinde konuştu.

Bu sezon kuraklık nedeniyle buğday rekoltesinde en az 3 milyon ton düşüş yaşanacağını, arpa rekoltesinde de ciddi düşüşler olacağının ifade edildiğini aktaran Gündüzalp, “Rekolte kaybı daha fazla ithalat, daha yüksek maliyet ve daha yüksek gıda enflasyonu riski demek. Besin değeri çok düşük olan saman bile kıymete binecek, çiftçimiz saman kriziyle karşı karşıya kalacaktır. Buna bağlı olarak yem fiyatlarının yanı sıra gübre, elektrik ve mazot girdilerindeki artış halen daha devam ediyor. Hükümetin, biran evvel girdi maliyetlerine müdahale etmesi gerek. Bu artışlara müdahale edilmediği takdirde, et ve süt üreticimizi çok zor daha günler bekliyor” diye konuştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, yeraltı sularının tarımsal açıdan yetersiz olduğu 10 il ve 45 ilçeyi kapsayan havzaları belirleyerek, önlem alacaklarını duyurduğunu aktaran Gündüzalp, “Bu önlemlerin yanı sıra üreticilerimiz, tarım sigortası hakkında bilgilendirilmeli, konu hakkında eğitimler verilmelidir. Acilen çiftçimizin banka borçları faizsiz olarak ertelenmeli, sulamada kullanılan elektrik fiyatları revize edilmeli, Bağ-Kur primleri devlet tarafından karşılanmalı veya borçları silinmelidir. Bakanlık, tarımı doğrudan ilgilendiren iklim değişikliğine karşı eylem/destek planını hazır bulundurmalı, kuraklık yaşayan illeri acil afet bölgesi ilan etmeli. Aksi halde girdi fiyatları ve yaşanan kuraklık nedeniyle çiftçimizi üretimde tutamayız. Temennimiz bundan sonraki süreçte çiftçimizin emeği ve alın terinin zayi olmamasıdır” dedi.

28/05/2021 Burdur Ticaret Borsası Basın Danışmanlığı

Read More

BTB Başkanı Gündüzalp: Hayvancılığın geleceği kaba yemde!

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, Kemer ilçesine bağlı Akören köyünde hasadı yapılan ve hayvancılıkta kaba yem olarak kullanılan Lenox yem bitkisin paketleme çalışmasını yerinde inceledi. Çiftçilerin, geleneksel tarımı bırakarak, alternatif tarıma yönelmesi gerektiğinin altını çizen Gündüzalp, “Suyun olmadığı bir dönemde kıraç arazilerimizden maksimum verim almak zorundayız. Protein ve karbonhidratı kaba yemden sağladığımızda fabrika yeminden kurtuluruz” dedi.

Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Kemer Belediye Başkanı Ömer Aktürk, Kemer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hasan Gencer ve Borsa Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Boz ile birlikte Akören köyünde hasadı yapılan Lenox yem bitkisinin paketleme çalışmasını yerinde inceleyerek, çiftçilerle durum değerlendirmesi yaptı.

Lenox bitki türünün, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen ve tek yıllık yem bitki türü olduğunu belirten Kemer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hasan Gecer, “Bu bitki, daha önce Kemer bölgemizde denendi. Özellikle yetiştiricilerimiz tarafından tecrübe edilmiş bir yem bitkisi. Ancak, fermantasyonun düzgün yapılamaması nedeniyle koku oluşumundan dolayı çiftçilerimiz üretiminden uzaklaşmış durumda” dedi.

Lenox yem bitkisini tekrardan tercih edilmesinin sebebinin, iklimsel olarak yağışların azalmasıyla birlikte kuraklığın baş gösterdiğini aktaran Gencer, “Bu yem bitkisi, sonbaharda bir kez bile yağış alması yeterli oluyor, yağış olmazsa bir kez sulanabilir. Şu anki kurak şartlarda, dekarda ortalama 3-4 ton mahsul elde ettik. Normalde yağışlar olsaydı 8-9 tonlara kadar çıkacaktı. Bu bitkiyi biçtikten sonra bir gün arazide soldurarak fermantasyon yapmak önemli. Karbonhidratı arttırmak adına da tahıl tanelerini özellikle arpa ezmesini, buğday kırmasını da kullanabiliriz” ifadelerini kullandı.

Dünya genelinde tarımsal üretimle ilgili ciddi sıkıntıların yaşandığını belirten Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “Çiftçimiz, üreticimiz vakit kaybetmeden alternatif tarıma yönelmeli. Yağışların olmaması sebebiyle hububattan yeterli verimi alamadık. Et/süt üreten hayvanlarımızı beslemek zorundayız. Bunun içinse kaliteli kaba yem bitkilerine ağırlık vermemiz gerek. Girdi maliyetleri giderek artıyor ve artmaya da devam edecek” şeklinde konuştu.

Süt sığırı yetiştiriciliğinde kullanılan ve az su isteyen kaba yeme ağırlık verip, fabrika yeminin artık azaltılması gerektiğinin altını çizen Gündüzalp, “Protein ve karbonhidratı kaba yemden sağladığımızda, fabrika yeminden kurtulmuş oluruz. Lenox yani yem şalgamında yaklaşık yüzde 18 ila 20 arasında protein var ve Bakanlığın destek verdiği tek yıllık yem bitkileri içerisinde. Mısır ve yoncaya göre daha az bir maliyetle yetiştirilebiliyor. 2020 yılı itibariyle dekar başına 60 TL destek verilmektedir. Bu bitkinin aynı zamanda slajının da yapılması nedeniyle, destek miktarının 60 liradan 100 liraya çıkarılması ve slajı yapılan bitkiler içerisinde dahil edilmesi, daha da fazla yetiştirilmesine teşvik edecektir” diye konuştu.

25/05/2021 Burdur Ticaret Borsası Basın Danışmanlığı

Read More

Başkanımız Gündüzalp, sokak hayvanlarını besledi

Isparta’daki özel bir okulun öğrenci ve öğretmenleri, Burdur’daki Patili Kalpler isimli sokak hayvanı gönüllüleriyle dün bir araya gelerek, Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp eşliğinde gittikleri Burdur Belediyesi Hayvan Barınağı ve Burdur çöplüğünde hayvanları besledi.

Kolejin kurucusu Şule Yurcu, “Değerli arkadaşlarımıza destek olmak için öğretmen ve öğrencilerimiz taşın alına elini soksunlar, ayda iki kere destek versinler istedim. Bundan sonra desteğimizi sürdüreceğiz. Hayvanların beslendiğini görmek beni çok mutlu etti” dedi.Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “Hayvan sevgisi insan sevgisiyle eşdeğerdir. Bu hayvanlar aç kaldığı sürece toplum için zarar teşkil eder. Bizim hayvanların bakımını sağlayacak tedbirler almamız lazım. Sokak hayvanlarına sadece hayvansever gruplarının değil, tüm toplumun aynı özveriyle sahip çıkması gerekiyor” diye konuştu.Patili Kalpler Grubu yönetici Özgür Özçelik de sokak hayvanlarını besleme etkinliğine destek verenlere teşekkür etti. Etkinliğe katılanlar getirdikleri mamalarla Burdur Belediyesi Barınağı ile Burdur çöplüğündeki hayvanları besledi.

Read More

Başkanımız Gündüzalp’ten 19 Mayıs Mesajı

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Gündüzalp, mesajında şu ifadelere yer verdi, “19 Mayıs 1919’un 102. yıldönümünü kutladığımız bugünde, bağımsız ve özgür bir millet olarak geleceğe güvenle bakabilmek için, geçmişte verilen mücadelelerin önemini genç kuşaklara en iyi şekilde anlatmalıyız. Gençlerimiz, dünyadaki ilerleme yarışında ülkemizin en büyük güvencesi, milletimizin sahip olduğu en büyük zenginliktir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal  Atatürk, ‘Türk gençliğine terk edip bıraktığımız vicdani emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız’ sözüyle gençliğe olan güvenini, ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözüyle de beklentilerini dile getirmiştir. İnanıyorum ki, fırsat buldukları ölçüde ve kendilerine olan toplumsal güveni fark ettikleri takdirde, bizim gençliğimizin başaramayacağı hiçbir şey yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, halkımızın 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

18/05/2021 Burdur Ticaret Borsası Basın Danışmanlığı

Read More

Borsamızdan 1000 aileye Ramazan Çeki

Burdur Ticaret Borsası (BTB), her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak, gıda yardımında bulunmaya devam ediyor. Bu yıl farklı bir uygulamaya imza attıklarını aktaran BTB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “İçinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle zor bir dönemden geçen esnafımıza sahip çıkmak, onlara destek amacıyla bin aileye ulaştırılmak üzere 100’er liralık Ramazan Çeki hazırladık. Çeklerin üzerine, il merkezi ve ilçelerimizdeki 23 yerel işletmemizin ismini yazdık. Vatandaşlarımız bu çeklerle birlikte işletmelerimizden alışverişini yapabilecekler” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)un katkılarıyla, sosyal yardım faaliyetlerini bu yıl da devam ettirerek, ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olduklarını aktaran Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “Yardımlaşma ve dayanışma duygusunu her zamankinden daha fazla hissettiğimiz bu mübarek ayda, ihtiyaç sahibi ailelerimize kısmen de olsa katkıda bulunmak, bizleri mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.

Geçen yıllardan farklı olarak gıda paketi hazırlamak yerine 1000 adet 100’er liralık Ramazan Çeki hazırladıklarının altını çizen Gündüzalp, “2020 yılı başından itibaren koronavirüs ile mücadele içerisindeyiz. 1 yıldır devan eden bu virüs nedeniyle çoğu esnafımız dükkanını açamıyor, kapalı olan dükkanlar nedeniyle çalışanlarımız işine gidemiyor, çoğu zaman esnafımızda siftah bile yapamadan dükkanını kapatıyor. Bizde bu nedenle yerel işletmelerimize destek olmak için Ramazan Çeki hazırladık” ifadelerini kullandı.

Hazırlanan Ramazan Çeklerinin, zincir marketler hariç il merkezi ve ilçeler olmak toplam 23 işletmede geçerli olacağını belirten Gündüzalp, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Soğuk damgalı ve mühürlü olan çeklerimizin arkasında, 11 ilçemizdeki işletmenin ismi yazıyor. Vatandaşlarımız,  meclis üyelerimizden aldıkları çeklerle tekel, kozmetik ve temizlik ürünleri haricinde o işletmelere giderek gıda alışverişi yapabilecekler. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayının tüm İslam âlemine sağlık, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyor,  tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.”

28/04/2021 Burdur Ticaret Borsası Basın Bürosu

Read More

BTB Başkanı Gündüzalp: Amacımız bölgemizdeki rekolteyi artırmak!

Burdur Ticaret Borsası (BTB) öncülüğünde hayata geçirilmesi planlanan Elektronik Satış Salonuyla ilgili olarak, il merkezinde hububat ticareti yapan tüccarlar ile düzenlenen toplantının ardından, bu kez de ilçe ziraat odası başkanları ile bir araya gelindi. Projenin amacı ve yararları hakkında ziraat odası başkanlarına bilgi veren Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Borsa’nın asli görevinin alıcı ve satıcıyı buluşturmak olduğunu söyledi.

Burdur Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda yapılan istişare toplantısına Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Meclis Başkan Yardımcısı Nihat Eren, Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Kahraman Arlı, Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Boz, Meclis Üyesi Süleyman Candan ve ziraat odası başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Burdur Ticaret Borsası Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, “Ticaret Borsalarının asli görevlerinden bir tanesi alıcı ve satıyı bir araya getirmektir. Üreticimizin, tüccarımızın ve sizlerin desteği ile büyük bir eksiklik olarak gördüğümüz satış salonu projesini en kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz.  Kurulacak olan satış salonu ile birlikte öncelikli hedefimiz üretimi arttırarak, ürün kalitesini oluşturmak olacak” dedi.

Üreticiyi ilgilendiren bu tür projelerde ortak akla önem verdiklerinin altını çizen Gündüzalp, “Bizler hem üretici kesiminin hem de işin içerisinde olan kuruluşlarımızın yani sizlerin desteğini alarak bir şeyler yapmak istiyoruz. Borsa’nın kurulduğu yıllarda satış salonu olsaydı da, şuanda nasıl daha bu sistemi genişletebilirizin muhasebesini yapsaydık. Hazırlanan fizibilite raporuyla, Burdur’da böyle bir projenin yapılabileceği ortaya çıktı. Sizlerin görüşleri de bizim için önemli” şeklinde konuştu.

Burdur ile ilgili yapılacak olan her projede, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Gündüzalp, “İstişare toplantılarımızı ilçelerimize giderek, oradaki üreticilerimizle buluşarak devam ettireceğiz. Çünkü üreticimizin görüşleri, projeye bakışları bizler için önemli. Daha öncede söylediğim gibi satış salonu, ilimizdeki hububat, yağlı tohumlar ve aromatik bitkilerdeki rekolteyi arttıracak, bölgemizin ticari hayatına büyük katkılar sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

21/04/2021 Burdur Ticaret Borsası Basın Danışmanlığı

Read More

BTB Başkanı Gündüzalp: Masa başında sınır çizenlere hadleri bildirilmeli!

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis için bastırdığı hatıra puluna sert tepki göstererek, “Ülkemizin, Güney sınırları boyunca yıllardan beri kurulmak istenen sözde Kürt devleti hevesi, dün olduğu gibi bugün de, birilerinin boğazında düğümlenmektedir. Türkiye, doğudan batıya, kuzeyden güneye tek millet, tek bayrak tek vatan ve tek devlettir. Ülkemizin bölünmesine yönelik senaryo hazırlayanlara haddini bildirmek, önce devletin sonra da Türk milletinin görevidir” dedi. Papa Francis’in Irak ziyaretinde, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Papa şerefine bastırdığı pullardan birinde yer alan haritada, Türkiye’nin doğusunun da Irak Kürt Bölgesi topraklarına dâhil edildiği görülmüştü. Bu skandala tepkisiz kalmayan Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “Misakı Millîyi kürdistan’a dâhil etmeye çalışanlar, bölücülük peşinde koşanlar ve bu senaryolara göz yumanlar er ya da geç hesabını verecektir. Buna ilk olarak, Barzani ve avanelerine ekonomik ve siyasi yaptırım uygulayarak başlanılmalıdır” şeklinde konuştu. ‘Üzerinde bulunduğumuz toprakların sınırı masa başında çizilmedi’ diyen Gündüzalp, şu şekilde konuştu: “Misakı Millî sınırları, Türk milletinin namusudur. Barzani’nin bastırdığı hatıra pulu, kime ne mesaj veriyor. Birbiri ardına gelen kınama açıklamaları ile bu durum rafa kaldırılamaz, sineye çekilemez, üstü örtülemez. Türkiye üzerinde oynanan oyunlara, Türkiye Cumhuriyeti Devleti sessiz kalmamalı, fırsat vermemeli, masa başında sınır çizenlere, en kısa sürede hadleri bildirilmelidir. Yusuf Ziya Paşanın da dediği gibi: Nush İle Uslanmayanın Hakkı Tekrir, Tekrir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir.”

Read More

BTB Başkanı Gündüzalp: Ürün fiyatları, girdi maliyetlerini karşılamıyor!

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, gıda fiyatlarındaki anormal artışı, tarımsal üretim planlamasının olmayışına ve dolasıyla artarak devam eden ithalata bağladı. Yıllardan beri süregelen içi boş politika ve dışa bağımlı girdi maliyetlerindeki artışla, çiftçinin özellikle son 3 yıldır üretemez hale geldiğini aktaran Gündüzalp, “Tarımın paydaşlarıyla toplanıp, acilen tarımsal üretim planı yapılması şart. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde, ithalat değil, üreticimiz desteklenmeli” dedi.

Birçok ülkeyi geride bırakan coğrafyası ve arazi varlığı ile tarım ve gıda da söz sahibi olabilecek Türkiye’nin, halen daha elle tutulur bir tarım politikasın olmayışına dikkat çeken Gündüzalp, “Ülkemizdeki tarım politikası, tarımın paydaşları tarafından değil, bazı tekeller tarafından belirleniyor. Tarımda kronik halen hale gelen sorunlar çözülmeden gıda fiyatları ve girdi maliyetleri düşmez, enflasyon da çözülemez. Türkiye, hepimizin bildiği gibi ham madde konusunda dışa bağımlı bir ülke. Mazot, elektrik, gübre ve ilaçlar, bu maliyetleri daha arttırıyor. Son bir yılda yüzde 80 civarında artış gösteren gübre, hem üreticimizi hem de elde edilecek ürünümüzü tehlikeye düşürüyor. Zincirleme devam eden bu sorunlar, tarımsal üretimi çıkmaza götürüyor” şeklinde konuştu.

Çiftçinin en çok kullandığı 5 gübre çeşidinde, son 1 yıldaki fiyat artışının yüzde 53 ila yüzde 87 arasında değiştiğini ifade eden Gündüzalp, “20 Ocak 2020 tarihinde 1,650 TL/ton seviyesindeki ÜRE gübresi, 21 Ocak 2021 itibariyle yüzde 82 artarak bugün 3 bin lira düzeyinde seyrediyor. Geçen yıl 950 TL civarında olan amonyum sülfat fiyatları ise yüzde 74’lük bir artışla şimdilerde 1,650 TL seviyesine çıktı. DAP gübresinde ise son 1 yılda yüzde 87’lik bir fiyat artışı yaşandı ve 1,850 TL düzeyindeki ton başına fiyatlar, 3,450 TL’ye kadar yükseldi. 15-15-15 taban gübresinde de önemli fiyat artışları oldu. Geçen yıl 1,700 TL seviyesindeki fiyatlar son 1 yılda yüzde 53 artarak 2,600 TL’ye kadar dayandı. 20-20 taban gübresinde de tablo çok farklı değil. Geçen yılın başlarında 1,580 TL düzeyindeki 20-20 taban gübresinin, fiyatı son 1 yılda yüzde 55 artarak 2,450 TL’ye kadar çıktı” dedi.

Çiftçinin tüm bu zorluklara rağmen görevini en iyi şeklide yapmaya gayret ettiğini aktaran Gündüzalp, “Bitkisel ürünlerimizde artış var, ancak bu artış doğrudan üreticimize yansımıyor. Tarlada 1 lira olan ürün, market ve pazarda 5-6 lira. Hatırlanacağı gibi patates-soğan fiyatları bir dönem tavan yaptı. Patates-soğan para ediyor diye birçok üretici patates-soğan ekti. Şimdi o patates ve soğanlar depolarda çürüyor, maliyetin altında alıcı bulamıyor. Üreticimizde tüketicimizde dertli.” dedi.

Son bir yılda, yem hammaddelerinde fiyat artışının ortalama yüzde 80, süt yemi ve besi yemlerin de yaklaşık 70’e varan bir artış yaşandığını aktaran Gündüzalp, açıklamasını şu sözlerle devam etti; “Buna karşılık çiğ süt fiyatı ise yüzde 22 zamlandı. Ancak yapılan zam, üreticinin eline geçmeden girdi maliyetleri nedeniyle eridi. Şuanda ürün fiyatları, girdi maliyetlerini karşılayamaz durumda. Çiftçi kayıt sistemine göre son 18 yılda 700 binden fazla kişi üretimden çekilmiş. Girdi maliyetlerine karşı yeterince desteğin verilmemesi, üreticimizi üretimden koparıyor. Hesabı tutturamayan üretecimiz, ayçiçeği üretemiyor, devlet ithal ediliyor. İthal edilen ayçiçeği ise markette cebimizi yakıyor. Bu sebeplerden dolayı, şuanda ülkemizde 3 milyon hektar tarım arazisi boş bırakıldı.  Bizler hem üreticimize hem de ürünümüze yeteri kadar destek vermedikçe, diğer ülkelerin gıptayla bakacağı bir tarımsal üretim planlaması yapmadıkça, kronikleşen sorunlara çözüm üretmedikçe, tarım alanlarımız boş kalmaya, üreticimiz üretimden kopmaya, gıda fiyatları el yakmaya, enflasyon da artmaya devam edecek.”

03/02/2021 Burdur Ticaret Borsası Basın Danışmanlığı

Read More

TOBB Haftalık Bülteni Yayınlandı

18-22 Ocak haftasında ekonomide yaşanan gelişmelerin derlendiği TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni yayımlandı.

Read More

Başkanımız Kemer Merkez Sulama Kooperatifi Toplu Süt Sağım Merkezinin Açılışına Katıldı

Yönetim Kurulu Başkanımız Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, Kemer ilçesinde, Tarım ve Orman Bakanlığının yüzde 50 hibe desteği ile Kemer Merkez Sulama Kooperatifi tarafından yaptırılan Toplu Süt Sağım Merkezinin açılışına katıldı.

Açılışa Burdur Milletvelilileri, siyasiler, Kemer Belediye Başkanı, Kemer Sulama Kooperatifi ve Köy Koop. Burdur Başkanı Osman Bütüner ve davetliler katıldı.

Read More